Korcsoporti méretezés

Korcsoporti méretek

Az osztálytermi tanulói bútorok korcsoporti méretét a tanulók kora és magassága alapján határozzuk meg. Fontos ergonómiai szempont, hogy a magassági mérethez megfelelő magasságú szék és asztal tartozzon. Kérjük a gyermekek egészséges fejlődésének érdekében tartsák be a korcsoporti méretre vonatkozó ajánlásokat ! Szükség esetén kérjék kollgáink tanácsát !

Székek ülésmagassága:

2.kcs.            3.kcs.              4.kcs.              5.kcs.            6.kcs.            7.kcs.

30 cm            34 cm             38 cm             42 cm           46 cm             50 cm

Asztalok magassága:

3.kcs.             4.kcs.             5.kcs.              6.kcs.            7.kcs.

58 cm             64 cm            70 cm              76 cm            82 cm